موسیقی آوای فارابی

سوالات متداول

سوالات متداول سامانه موسیقی آوای فارابی

بهترین سن شروع آموزش موسیقی از چه سنی است؟

 بهترین سن شروع موسیقی:

محققان دانشگاه برکلی معتقدند سن مناسب برای شروع موسیقی 2 سال تا 3/5 سال بوده و سن شروع نواختن سازهای ابتدایی از 3/5 سال تا 5 سال بوده و سن شروع نواختن سازهای جدی از 5 سال به بالا می باشد. کلاسهای گروه سنی 2 تا 3/5 سال معمولاً فقط جنبه آشنایی با موسیقی دارد و جنبه آموزشی نداد. حتی بسیاری از دانشمندان معتقدند که آشنایی کودک با موسیقی از دوران بارداری مادر نیز می تواند آغاز گردد.

فواید تاثیر موسیقی روی کودکان چیست؟

فواید موسیقی روی کودکان:

- موسیقی فواید متعددی دارد که یک از آنها نوازندگی است.

- تاثیر در روابط اجتماعی کودک

- ایجاد حس اعتماد به نفس

- بهبود عملکردهای ذهنی

- گسترش روابط مغزی

- خلاقیت

یادگیری موسیقی در سن بالا چه برتری هایی دارد؟

یادگیری موسیقی در سن بالا مزایای بسیار زیاد و گسترده ای دارد که می تواند کیفیت زندگی شما را تغییر دهد. فارغ از اینکه موسیقی یک تفریح سالم در جهت کاهش استرس می باشد و موجب بهبود سلامتی شما می شود، عملکرد شناختی شما را نیز بهبود می بخشد. با وجود اینکه آموزش موسیقی در زمان کودکی آسانتر است اما هیچ گاه برای آموزش موسیقی دیر نیست.

کدام ساز موسیقی را برای نواختن انتخاب کنیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای انتخاب یک ساز موسیقی، رفتن به یک فروشگاه و امتحان کردن انواع ساز ها و فهمیدن ساز دلخواه است. البته، برای انتخاب یک ساز موسیقی، عوامل زیادی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد؛ مثلا ترجیحات موسیقایی هر فرد، میزان بودجه ی در دسترس، فضایی که هر ساز اشغال می‌کند، خصوصیات شخصیتی هر فرد، قابلیت حمل و نقل آسان ساز و پتانسیل های شغلی هر ساز.

چند وقت طول میکشد تا ساز یاد بگیریم؟

این یک سوال بسیار متداول است که تقریبا همه ی کسانی می خواهند شروع به فراگیری یک ساز کنند، این سوال را مطرح می کنند.
برای جواب به این سوال نمی توان یک پاسخ قطعی و کلی برای فراگیری همه سازها داد زیرا فراگیری تکنیک نواختن هر سازی با ساز دیگر بسیار تفاوت دارد، ولی به طور کلی فراگیری یک ساز احتیاج به تمرین و ممارست منظم روزانه دارد و قطعا برای اینکه هنرجویی بتواند قطعه ای را بنوازد حداقل 5 ماه زمان احتیاج است.
یادآوری این نکته بسیار ضروری است که یک قطعه را می توان با قدرت های متفاوت نواخت که قطعا کسی که یک قطع را با تمامی ظرافت ها مثل سرعت و سطح صدایی با کیفت بسیار بالایی می نوازد، بالای یک یا دو سال تمرین منظم داشته است. هنرجویان عزیز باید بدانند که تمرین منظم روزانه بطوریکه در هر روز حداقل 40 دقیقه تمرین داشته باشند، می تواند سرعت فراگیری یک ساز را بالا ببرد و هنرجو به راحتی به تمامی تکنینک های نوازندگی سریع دست پیدا کند.
هر سازی برای فراگیری یک تکنیک خاص برای تمرین کردن نیاز دارد ولی یک راه مفید که برای تمامی ساز ها مشترک می باشد استفاده از مترونوم است که به هنرجویان همه سازها پیشنهاد می شود که حتما جلسات تمرین خود را با مترونوم انجام دهند و طرز استفاده آن را از استاد خود بخواهند.
برای جمع بندی به سوال اصلی این مقاله باید گفت " هرچه تمرین روزانه بیشتر و منظم تر باشد، سرعت به مهارت رسیدن در نوازندگی هر سازی بیشتر خواهد شد".

روزانه چقدر تمرین لازم است؟

برای اینکه شما بتوانید از کلاس آموزش موسیقی که می روید نتیجه بگیرید احتیاج به تمرین دارید.
برای بازدهی بهتر و افزایش سرعت پیشرفت باید این تمرین به صورت روزانه انجام شود، یعنی هنرجو هر روز تمرین داشته باشد که مقدار ساعت این تمرین حداقل ٣٠ الی ٤٥ دقیقه می باشد.
اگر این تمرین روزانه هر روز در یک ساعت خاصی انجام شود بطور مثال یک هنرجو هر روز بین ساعت ٥ تا ٦ عصر تمرین کند بازدهی کار بسیار بالا خواهد رفت.

shadow

مارا دنبال کنید در